برگزاری با شکوه اختتامیه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی

آئین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی با حضور مسئولین، اندیشمندان و هنرمندان ایرانی و خارجی در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه این جشنواره، آئین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی عصر روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه با حضور مسئولان کشوری همچون دکتر عباسعلس کدخدایی سخنگو عضو حقوقدان شورای نگهبان، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهر کرج، فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری، دکتر سیامک رهپیک عضو حقوقدان شورای نگهبان، حجت‌الاسلام سید مصطفی میرلوحی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه امام صادف (ع)، محمود عباسی- دانشیار دانشگاه شهید بهشتی و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، محمدصادق کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه تهران، دکتر فواد ایزدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران، وحید یامین‌پور مدیر پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی، مهندس مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و همچنین جمعی از هنرمندان و اندیشمندان داخلی و خارجی در حوزه هنری برگزار شد.

آمریکا از بزرگترین ناقضان حقوق بشر است.
در ابتدای این مراسم مهدی بهرامیان رییس سازمان بسیج حقوقدانان کشور ضمن عرض خیرمقدم به عنوان نماینده ستاد برگزاری جشنواره، اظهار کرد: این جشنواره تلاش دارد تا نشان دهد که خود آمریکا یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در سطح کشور خود و منطقه و جامعه بین المللی است.
وی ادامه داد: به عنوان نماینده ستاد برگزاری این جشنواره بین المللی از تمام نهادها و سازمان هایی که در برگزاری این جشنواره مشارکت داشتند تشکر می کنم.

در خون خود می غلتیم اما تسلیم نمی شویم.
اسفندیار قره‌باغی خواننده انقلابی و پیشکسوت در سخنانی کوتاه در مراسم تجلیل خود در این جشنواره گفت: چه بخواهیم چه نخواهیم روزی عمرمان به پایان خواهد رسید. چه در بستر طلایی جان را تسلیم کنیم و چه در کیفیت افتخار آمیزی که ژنرالی مسافران بی گناه هواپیمایی را به شهادت برساند.! اگر جنایت آن ژنرال افتخار است همان بهتر که ما در خاک و خون خود به غلطیم و تسلیم نشویم.
استاد اسفندیار قره باغی خواننده سرود معروف «آمریکا مرگ به نیرنگ تو» است که رهبری گروه کُر تالار وحدت، رهبری گروه کُر صدا و سیما، رئیس مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی، ریاست کمیته آواز کلاسیک خانه موسیقی، مسئول موسیقی رادیو، نایب رئیس کانون هنرمندان ایران را برعهده داشته است.

عملکرد آمریکا ناقض کلیه شاخص های حقوق بشری است.
دکتر عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در مراسم آئین اختتامیه دومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی با بیان این که این گونه همایش ها از جهت علمی تبیین کننده واقعیت‌های استکبار جهانی است، عنوان کرد: غربی‌ها مدعی هستند حقوق بشر خاستگاه غربی دارد و نقش دیگران را در آن نفی می کنند.
وی افزود: مهمترین و روشن‌ترین تاریخی که غربی ها برای لمس حقوق بشر به آن استناد می کنند اعلامیه حقوق بشر در سال ۱۹۴۸ است و پس از آن هم اسناد ۱۹۶۶ است. بعد از آن هم اسناد دیگری است که مطرح شده است. تاریخ را که ورق می زنیم شاهدیم که وضعیت آمریکا، نشان می دهد آن‌ها بیش از آن که مدافع حقوق بشر باشند، مدافع توسعه‌طلبی، خشونت و سرکوب جنبش‌های آزادی خواه بوده‌اند.
عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که باید دید حقوق بشری که آمریکا مدعی آن است چه ویژگی‌هایی دارد، عنوان کرد: نخستین ویژگی حقوق بشر آمریکایی تبعیض آمیز بودن روش‌های آمریکا است.
وی خاطرنشان کرد: فقدان عنصر عدالت و برابری دومین شاخصی است که حقوق بشر آمریکایی دارد. رفتار آمریکا را در خصوص اقدامات جامعه جهانی برای تامین عدالت باید مورد توجه قرار دهیم.
کدخدایی با بیان این که شاخص سوم در بحث حقوق بشر آمریکایی، توسط به زور توسط این کشور است، گفت: آمریکایی ها در هر جایی از قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی خود استفاده می‌کنند و آنچه را که خود می‌پسندند تحت عنوان حقوق بشر به کشورهای دیگر تحمیل می کنند.
وی تاکید کرد: بی توجهی آمریکایی ها به توصیه ها و تذکرات سازمان‌ها و نهادهای بین المللی از دیگر موارد حقوق بشر در این کشور است.
عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: شاخص‌های حقوق بشر آمریکایی غیر از چیزی است که در اسناد بین المللی تدوین شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *